10 czerwca 2015  o  14:17 Autor: Agnieszka Linke

Po raz drugi jury projektu, któremu przewodził prof. Waldemar Łazuga, wybrało 10 grup, których biogramy odznaczają się kreatywnością, fachowym podejściem do tematu oraz dużą liczbą ciekawostek i materiałów dodatkowych, uzupełniających życiorysy.

Wyróżnione zespoły zapraszamy 23 czerwca do Poznania na uroczystą Galę, podczas której rozdamy wszystkim uczestnikom nagrody za ich znakomitą pracę! Podsumowanie II edycji projektu odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Przybyszewskiego 37.

Poniżej przedstawiamy wyróżnione zespoły wraz z ich bohaterem. 

  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu bohater: Mariusz Trzciński, twórca orkiestry dętej OSP w Mycielinie, opiekun dwóch orkiestr dętych, wychowawca młodzieży i animator kultury. 

Zespół w składzie: Aleksander Lewandowski, Jakub Sobczyk, Klaudia Rypińska, Mateusz Gilak, Łukasz Mikuła, pod opieką Arkadiusza Kłysza.

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie bohater: Czesław Bisikiewicz, szewc w czwartym pokoleniu, założyciel Izby Maszyn i Eksponatów Szewskich w Trzemesznie.

Zespół w składzie: Marcelina Gaca, Krystian Słowik, Angelika Witek, Gracjan Jakubowski, pod opieką Jolanty Świerkot.

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiubohater: Danuta Pietruszka-Ozorco, nauczycielka języka francuskiego, animatorka kultury w regionie.

Zespół w składzie: Marta Paluszczak, Zuzanna Barteczka, Weronika Wleklińska, Jakub Plewa, Daniel Patalas, pod opieką Elżbiety Lewandowskiej.

  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Augustyna Kordeckiego w Iwanowicachbohater: Stanisława Mikołajczyk, dyrektor przedszkola i działaczka społeczna.

Zespół w składzie: Aleksandra Gibus, Gabriela Felińska, Oliwia Banach, Aleksandra Krupczyńska, Katarzyna Strzelczyk, Magdalena Pejaś, pod opieką Renaty Janickiej-Szcześniak.

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikachbohater: Mateusz Smoleń, nauczyciel języka angielskiego i honorowy dawca szpiku odznaczony tytułem  „Zasłużony Dawca Przeszczepu”.

Zespół w składzie: Weronika Kencka, Gabriela Tomczak, Aleksander Mikołajczak, Agata Kraft, Jarosław Frąckowiak, Jakub Dziełak, pod opieką Liliany Chmury-Borkowskiej.

  • Szkoła Podstawowa im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcubohater: Jerzy Mańkowski, ziemianin, działacz społeczny i gospodarczy z Brodnicy.

Zespół w składzie: Magdalena Nowak, Małgorzata Kozakiewicz, Jakub Gawron, Bartosz Kowalczyk, Wiktoria Stefańska, pod opieką Moniki Błoch.

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskimbohater: Renata Kubale, muzyk związana z Grodziską Orkiestrą Dętą i chórem „Śpiewające Serduszka”.

Zespół w składzie: Wiktor Blinkiewicz, Aleksandra Grześkowiak, Martyna Karmolińska, Kacper Owsiany, Kacper Wasielewski, pod opieką Sylwii Włodarczyk-Brychcy.

  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jakuba Wujka w Sienniebohater: Artur Siódmiak, szczypiornista, reprezentant Polski w piłce ręcznej.

Zespół w składzie: Paulina Siódmiak, Marta Radkiewicz, Agata Grabowska, Michał Tyl, pod opieką Agnieszki Dzierzgowskiej.

  • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu bohater: Feliks Musiałkiewicz, lokalny patriota, który brał udział w walkach podczas II Wojny Światowej.

Zespół w składzie: Agata Bogusławska, Filip Dzięcioł, Mateusz Izydorczyk, Wiktor Michał Łobza, Kornelia Zalewska, Karolina Męcwel, pod opieką Jolanty Bździuch.

  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 1 w Piaskach bohater: Adam Florian Konarzewski, fundator sanktuarium na Świętej Górze i dobrodziej Kongregacji Filipinów.

Zespół w składzie: Katarzyna Nowak, Julia Nowak, Julia Talaga, Bartosz Talarczak, Janusz Wojciechowski, Stanisław Zimowski, pod opieką Anny Marciniak.

 Gratulujemy wszystkim nagrodzonym grupom!

 

2015-07-01

23 czerwca 2015 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu miała miejsce gala podsumowująca projekt „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Zobaczcie relację filmową z tego wyjątkowego wydarzenia!

2015-06-30

Od 23 do 28 czerwca 2015 r. w Poznaniu miała miejsce wystawa Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. W okolicach starego Rynku zostało zaprezentowanych dwadzieścia biogramów Wielkopolan, zarówno tych powszechnie znanych, jak i osób, których sława nie wykracza poza